Drukarnia POPPART działa na rynku poligraficznym od 2001 roku i obecnie może się pochwalić bardzo bogatym parkiem maszynowym oraz pracownikami z wieloletnim doświadczeniem, co znacząco wpłynęło na wysoką jakość oferowanych usług. POPPART to drukarnia offsetowa, wielkoformatowa oraz cyfrowa. To również bogato wyposażona introligatornia wraz z oprawą miękką zeszytową oraz klejoną. Posiadamy także studio DTP.

Drukarnia POPPART kompleksowo obsługuje swoich Klientów od projektu do finalnego produktu.

Jako prawdopodobnie jedyna drukarnia w Polsce posiadamy maszynę offsetową z możliwością druku farbami krwawiącymi, których kolory ujawniają się dopiero po kontakcie z wodą (główne wykorzystanie: kolorowanki dla dzieci).

POPPART to profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego Klienta.

EKSPRES DRUK

Druk wykonywany jest na maszynie KBA KARAT 74. Maszyna ta ma możliwość wykonania podstawowych druków wraz z przygotowalnią w ciągu 30 minut (np. 1000 dwustronnie zadrukowanych ulotek w formacie A4). Dla wybranych pozycji cennikowych nasza drukarnia oferuje usługę ekspres druku – Druk w 24 h.

DRUK NA TWORZYWACH

Specjalizujemy się również w druku offsetowym na materiałach niechłonnych (np. PCV). W tej technologii wykonywane są często teczki firmowe, metki, okładki do dokumentów lub odporne na warunki atmosferyczne etykiety (np. etykiety dla ogrodnictwa). Maksymalna grubość zadrukowywanego podłoża to 0,5 mm.

DRUK FARBAMI SPECJALNYMI

Z uwagi na pracę w środowisku suchego offsetu drukujemy również z udziałem farb dedykowanych do specjalnego przeznaczenia. Są to m.in. farby do zabezpieczeń: farba fluorescencyjna, zadrukowana powierzchnia widoczna dopiero pod lampą UV, czy na przykład tak zwane farby krwawiące, zadrukowana powierzchnia tą farbą ujawnia swój kolor dopiero po kontakcie z wodą, np. Kolorowanki dla dzieci.

Dział graficzny

Posiadamy własny dział graficzny, dzięki czemu możemy sami opracowywać projekty graficzne według oczekiwań klientów, składać od podstaw katalogi, przygotowywać pliki drukarskie z otwartych plików jak również sprawdzać poprawność przesłanych plików pod względem przygotowania ich do druku.

Druk offsetowy

Druk offsetowy wykonywany jest na maszynie KBA KARAT 74. Warto zaznaczyć, że była to premierowa instalacja takiej maszyny na polskim rynku. Karat 74 to pół-formatowa maszyna offsetowa, pracująca w technologii offsetu bezwodnego z wbudowanym systemem naświetlania płyt.

KBA Karat 74 DI + LAKIER:
maszyna do druku offsetowego arkuszowego,
lakier dyspersyjny online,
maksymalny format arkusza 520 x 740 mm,
maksymalne pole zadruku 510 x 730 mm,
krótki zespół farbowy GravuflowTM
gramatura papieru od 60 do 350 g/m²,
druk pełnokolorowy CMYK + PANTONY + LAKIER DYSPERSYJNY
automatyczna wymiana płyt,
liniatura 200 lpi.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to oferta dla tych, którym zależy na krótkim czasie wykonania zlecenia przy wykonywaniu niskonakładowych zamówień. Druk taki wykonujemy na maszynie Konica Minolta C6000L. Posiadając pełny serwis maszyny, jesteśmy w stanie głównie skupić uwagę na jakości i zadowoleniu klienta.

Prędkość drukowania A4 60 stron/minutę
Prędkość drukowania A3 34 stron/minutę
Rozdzielczość drukowania 1,200 x 1,200 dpi x 8bit
Odpowiednik rozdzielczości maks. 1200 × 3600 dpi
Skala szarości 256 poziomów
Gramatura papieru Od 64 do 256 g/m², do 300 g/m²
Moduł dupleksu Bez układania, 64-300 g/m²
Rozmiar papieru Od A5 do A3+ (330 x 487 mm)
Maks. obszar obrazu 321 x 480 mm

Druk wielkoformatowy

Specjalizujemy się także w druku solwentowym do max. szerokości zadruku 3,2 m. Wydruki wykonane na ploterach Flora LJ320 oraz ROLAND RS-640 / Versa art/ dają nam pewność, że wykonywane dla Państwa prace będą miały najwyższą jakość. Dzięki ploterom możemy dla Państwa wykonać wszelkiego typu banery reklamowe, plakaty typu citylight, tablice PCV z wydrukiem na folii monomerycznej zabezpieczone laminatem, roll-up’y, samochody i wiele, wiele innych.

Ploter solwentowy ROLAND RS-640 /Versa art/
maszyna do druku wielkoformatowego,
maksymalna szerokość druku (bez łączenia) 1,6 m,
druk banerów, folii wylewanej, one-way vision
druk niskonakładowy – plakaty, postery,
druk pełnokolorowy CMYK
naklejki wycinane po konturze

Ploter solwentowy Flora LJ320
maszyna do druku wielkoformatowego,
maksymalna szerokość druku (bez łączenia) 3,2 m,
druk banerów, folii wylewanej, one-way vision
druk niskonakładowy – plakaty, postery,
druk pełnokolorowy CMYK
naklejki wycinane po konturze

Introligatornia

Wiedząc, jak ważna dla klientów, jest jakość wykonania zamówienia na każdym jej etapie, dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym. Dzięki niemu, jesteśmy w stanie wykonać wszystkie prace we własnym zakresie nie szukając podwykonawców.

Zatem samodzielnie:
tniemy, bigujemy, falcujemy, sztancujemy, nacinamy, perforujemy, foliujemy, wiercimy, bindujemy, spiralujemy , kleimy itd. Uszlachetniamy także druki poprzez stosowanie lakieru dyspersyjnego i offsetowego.